Tel : +90 (216) 3270175 
 
ANASAYFA  HAKKIMIZDA  ÜRÜNLER  SSS  İLETİŞİM 
  Stabilizörler
  Agar agar (E406)
  Kaymak stabilizeri
  Dondurma stabilizeri
  Karagenan (E407)
  Sodyum Aljinat (E401)
  Natamisin (E235)
  Kültür maya
  Transglutaminaz
  Jelatin (E441)
  Peynir kıvam verici
  Keçiboynuzu zamkı (E410)
  Tara gum (E417)
  Eritme tuzu
  Beta karoten
 
 
SIKÇA SORULAR SORU ve GÖRÜŞLERİNİZ... ve bizim yorumumuz.  
   
Soru : Gıda katkı maddeleri zararlı mıdır?
Her gıda fazla mitarda ve/veya sürekli tüketildiğinde zararlıdır. Gıda katkı maddeleri uygun miktarda tüketildiğinde zararı yoktur tam aksine sağlığımız için yararlıdır. Özellikle sanayileşmiş toplumların sağlığını korumak için vazgeçilmezdir. Gıda katkı maddeleri yurda giriş aşamasında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın incelemesi ile sağlıklı olduğu belgelenir ve  Türkiyeye girişine izin verilir.


Soru : Bazı hammaddeler arıyorum fakat sitenizdeki ürün listenizde bulamadım, nasıl bilgi alabilirim ?
Sitemiz şirket bünyemizde güncellenmektedir ve her zaman günceldir. Satışını yaptığımız ürünlerimiz sitemizde yayınlanır ve bu liste günceldir. Bu listede olmayan diğer katkı maddeleri bizde bulunmamaktadır.


Soru : 14 yılı aşkın bir süredir çalışıyormuşsunuz ama sizi daha önce hiç duymadık.
Kurulduğumuz günden bu yana sadece müşteri ziyaretleri yaptık diğer tanıtım faaliyetleri yapmadık. Portföyümüz referansla bize ulaşan kişi ve kurumlardan oluşur. Bugün 15-20 kadar fabrikanın hammadde ihtiyacını aksatmadan karşılamaya çalışıyoruz ve gün geçtikçe yenilerine de hizmet vermeye çalışıyoruz. Türkiye çok büyük ve herkese servis götüremediğimiz için üzgünüz.


Soru : Ürün ve servisizden çok memnunuz fakat ödemeleri hep peşin. Neden vadeli satış imkanı sunmuyorsunuz ?
Alışlarımızda - satışlarımızda peşindir, çalışma sistemimiz bu şekilde kurduk. Geçmişte kredili satışlarımız oldu ancak zaman içerisinde gördük ki bankerlik yapar hale gelmişiz. Bankacılık işini bankalara bıraktık ve sadece tedarikçi olarak yolumuza devam etmeye karar verdik.


Soru : Bize özel üretim yapabilir misiniz?
Ürünlerimiz hepsi zaten size özeldir! Farklı ambalaj boyutuna yada sizin markanız ile üretim yapmamızdan bahsediyorsanız, elbette memnuniyetle.


Soru : Bedelsiz nunume gönderiyor musunuz?
Uzun yıllar bedelsiz numune gönderdik ve gördük ki sadece AR-GE çalışmalarından kullanılmak üzere numune talep ediliyor ve daha da kötüsü numune ulaştıktan sonra bir daha asla geri bildirim gelmiyor.

Bu sebeple perakende ürün boyutları oluşturduk. Numune ihtiyacınızı burdan temin edebilirsiniz.Soru : Bayiniz olmak ve ürünlerinizi satmak istiyoruz, şartlar nedir?
Şu an bazı bölgelerde bayilerimiz mevcut, yeni bayilikler vermeyi arzu ediyoruz. Öncelikli beklentimiz sektör tecrübenizin olması, ve yeterince istekli olmanızdır. Diğer detaylar için görüşülür.


Soru : Private label üretim yapar mısınız?
Private label (fason üretim) ürün sağladığımız iş ortaklarımız var. Uzlaşı içerisinde size de hizmet vermekten memnuniyet duyarız.


Soru : Fiyatlarınız biraz pahalı, daha uygun fiyata başka yerden alabiliyoruz, sebebini öğrenebilir miyiz?
Bazı ürünlerde fiyatlarımız piyasa fiyatlarından % 5-10 pahalıdır çünkü bizden aldığınız ilk ürün ile altı ay sonraki aldığınız ürün aynı kalitededir ve orjinaldir. Kendimize güvenimiz tamdır bu sebepledir ki kendi ambalajımızda ve markamızla satarız.

Bununla birlikte fiyatımızın çok uygun olduğu ürünler de mevcuttur.

Her zaman en ucuza odaklanmak doğru değildir. Hammadde girdinizin kalitesi, sürekli temin edilebilir olması ve standart kalitede size ulaşması operasyonunun bir maliyeti vardır.

Eski bir atasözünü hatırlatmak isteriz: Ucuz alan pahalı alır !


Soru : Şuan bir tedarikçimiz zaten var, yeni bir tedarikçiye ihtiyacımız yok. Sizin ürünlerinizle neden ilgilenelim ?
Her satın alma yetkisi çok iyi bilir ki en güçlü ve en aksamaz tedarikçi bile bir gün stok sıkıntısına düşer ve, aksar. Çünkü kontrol %100 biz tedarikçilerin elinde değildir. Bir tonluk bir ithalat için değişik zaman ve yerlerde 10-12 kişi bu operasyona dahil olur. Mutlaka aksaklıklar yaşanır.

Eksik evrak vs. sebeplerle gümrükte gecikme olabilir, nakliyede gecikme yaşanır, mal geç yüklenir, pazar talebi artar hızla stoklar tükenir.

Tedarikçinizle hiç sorun yaşamazsınız... 2 yıl boyunca yaşamazsınız, kuruluşunuzdan beri hiç yaşamazsınız ama 3 üncü yıl mutlaka hammaddesiz kalabilirsiniz. Bu gibi durumlarda üretiminizin aksamaması ve maddi zararla karşılaşmamanız için önceden tedbirli olmanızı önerebiliriz. Alternatif tedarikçiniz olmak için biz hazırız !

   
   
ürünler | sertifikalarsite kuralları | sıkça sorulan sorular | hesap numaramızperakende satış | iletişim
Adres: Mandıra Cad. Konak İşmerkezi B Blok No:4D Hasanpaşa, Kadıköy, ISTANBUL

 
 
 


  © 2014 Benosen Gıda Katkı Maddeleri