Tel : +90 (216) 3270175 
 
ANASAYFA  HAKKIMIZDA  ÜRÜNLER  SSS  İLETİŞİM 
  Stabilizörler
  Agar agar (E406)
  Kaymak stabilizeri
  Dondurma stabilizeri
  Karagenan (E407)
  Sodyum Aljinat (E401)
  Natamisin (E235)
  Kültür maya
  Transglutaminaz
  Jelatin (E441)
  Peynir kıvam verici
  Keçiboynuzu zamkı (E410)
  Tara gum (E417)
  Eritme tuzu
  Beta karoten
 
 
HAKKIMIZDA  
   
Benosen, 1999 yılında gıda katkı maddeleri tedarik etmek ve süt endüstrisinde teknik danışmanlık hizmeti vermek amacıyla kurulmuştur. Başta süt ve et sektörü olmak üzere; şekerleme, pastacılık, hazır gıda sektörlerine yönelik katkı maddeleri karışımları üretmektedir.

Firmamız kuruluşunda başka üreticilerin dağıtıcısı olarak başlayıp, bununla yetinmeyerek kendi markasını yaratan ve kendi ürün gamını oluşturan sektördeki ilk firmalardandır.

Benosen, tüm ürünlerini stoktan satma felsefesiyle çalışmaktadır. Ana ürün gruplarını: Fonksiyonel karışımlar, jelleştiriciler ve kıvam arttırıcılar, koruyucular, yoğurt ve peynir mayaları olarak sınıflandırabiliriz.

Üretim tesisimiz yıllık 1200 ton üretim kapasitesine sahip olup en çok ihtiyaç duyulan premiksleri ve/veya stabilizerleri üretmek için çalışmaktadır. Burada yoğurt ve peynir için yapı geliştirici karışımlar (stabilizörler) hazırladığımız gibi birçok gıda uygulamasında da kullanılabilecek su tutucular, jelleştiriciler, randıman artırıcılar, fosfat ve eritme tuzu karışımları ile ikame ürünler de üretilmektedir.

Tarım ve Köy İşleri Bakanlığının ilgili izni ile ürettiğimiz fonksiyonel karışımlarımız, iş ortaklarımızın üretim süreçlerini kolaylaştırmakta, rekabet avantajı kazandırmakta ve üretim maliyetlerinde ciddi tasarruf çözümleri sunmaktadır.
 
 
   
   
ürünler | sertifikalarsite kuralları | sıkça sorulan sorular | hesap numaramızperakende satış | iletişim
Adres: Mandıra Cad. Konak İşmerkezi B Blok No:4D Hasanpaşa, Kadıköy, ISTANBUL

 
 
 


  © 2014 Benosen Gıda Katkı Maddeleri